Mali podróżnicy

W tym roku szkolnym realizujemy w naszym przedszkolu tematykę podróżniczą. Najmłodsze dzieci poznają kontynenty, a szczególnie wybrane państwa oraz faunę i florę charakterystyczną dla danego regionu. We wrześniu grupa III odbyła podróż (palcem po mapie) po Europie, a szczególnie po Polsce, Grecji i Włoszech. Omawiając Polskę przypomnieliśmy sobie kolory naszej flagi, godło, nazwę stolicy i umiejscowienie na mapie. Bardziej jednak skupiliśmy się na naszym rodzimym mieście Poznaniu. Przedszkolaki poznały min. legendę o „Poznańskich koziołkach”, nauczyły się piosenki i poznały gwarę poznańską. Do Włoch i do Grecji udaliśmy się „samolotem”. Są to miejsca bardzo chętnie odwiedzane przez turystów. Oba państwa kojarzone są z pięknymi plażami, cudownym krajobrazami, wspaniałą pogodą oraz dobrym jedzeniem. Dzieci poznały nazwy wysp przynależących do tych państw, kolory flagi, popularne owoce i dania oraz najciekawsze zabytki architektury. Wspólnie wykonały sałatkę grecką, z masy solnej ulepiły własne pizze i malowały greckie wazy. Swoją wiedzą i pracami pochwaliliśmy się przed kolegami z przedszkola.