„Mamo, tato wolę wodę!”

W Tym roku nasze przedszkole wzięło czynny udział w programie edukacyjnym „Mamo, Tato, wolę wodę”.W ramach projektu dzieci z wszystkich grup przedszkolnych razem z wodnym bohaterem – Zdrojkiem poznały fascynujący świat wody. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci zgłębiały wiedzę o wodzie realizując scenariusze ciekawych zabaw, które zostały opracowane przez ekspertów i dostarczone przez organizatora konkursu do naszego przedszkola. Wodne eksperymenty oraz zabawy badawcze uświadomiły dzieciom jaką rolę odgrywa woda dla ludzi, roślin i zwierząt. Poprzez udział „Zdrojka” w zaproponowanych w przygodach dzieci poszerzyły również swoją wiedzę na temat właściwego odżywania oraz aktywności fizycznej dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Podsumowując należy podkreślić, że poprzez wspólną zabawę oraz podejmowanie różnorodnych aktywności dzieci zdobyły wiele cennych informacji i doświadczeń, które będą mogły zastosować w praktyce.

EPSON MFP image

 

Udostępnij