Międzynarodowy Dzień Kropki

W tym roku również obchodziliśmy 15 września International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odkrywania talentów oraz zabawy.

Na lekcjach wychowawczych dzieci przygotowały kropki ze swoimi talentami, obejrzały krótką historię o Vashti, rozmawiały o tym co nas wyróżnia i że nie ma dwóch identycznych osób, że każdy z nas jest niepowtarzalny i wyjątkowy.Uczniowie prezentowali swoje umiejętności i talenty.

Niektórzy próbowali odpowiedzieć na pytania:Czym jest kreatywność? Jakimi cechami odznacza się człowiek kreatywny? Co ma na celu Dzień Kropki? Następnie zostały wyświetlone zdjęcia powiązane z talentami i zainteresowaniami uczniów oraz zgadywano o kogo chodzi.

Podczas lekcji techniki uczniowie klas czwartych ,piątych i szóstych wykonali swoje kreatywne kropki stosując różne techniki ozdabiania. Ich dzieła zawisły na drzwiach sal lekcyjnych które możemy podziwiać spacerując po szkolnych korytarzach .

Na lekcjach języka polskiego uczniowie zapisywali rozmowę z kropką interpunkcyjną, a także wykonali ćwiczenia interpunkcyjne.

W klasie II c po projekcji filmu o małej Vashti, dzieci narysowały swoje talenty na kartkach w kształcie kropki. Prace zostały umieszczone na drzwiach klasy. Na zakończenie zajęć uczniowie odgadywali, jakie zdolności mają koleżanki i koledzy.

Uczniowie z klasy I c wykonały kilka ciekawych kart pracy i dzieci dostały dyplomy kropkowe. Wzory i ładniejsze prace zostały wywieszone w klasie.

W świetlicy 204 dzieci miały możliwość pochwalenia się swoimi talentami oraz wzięcia udziału w zabawach rozwijających kreatywność. Powstały piękne prace plastyczne na papierowych talerzykach. Każda kropka to uczeń i jego talent!

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć. To był wspaniały dzień dla nas wszystkich!

Beata Kulesza

Udostępnij