Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu

W dniu 15.03.2023r. młodsi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w kolejnej, IX edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu. W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono czterech uczniów z klas trzecich, którzy w drugim etapie prezentowali swoją wiedzę na temat naszego miasta w konkursie międzyszkolnym. Uczniowie wykazali się znajomością poznańskich legend a także licznych zabytków, pomników, parków, mostów i innych obiektów naszego miasta. Przyswoili sobie wybrane wiadomości związane z historią Poznania oraz liczne słowa i zwroty z gwary naszego regionu.

W wyniku przeprowadzonego konkursu I miejsce zdobył Antoni Obiegała z klasy 3B, II miejsce zdobyły: Alicja Kozłowska z klasy 3C i Adela Skrzypek z klasy 3A, III miejsce zdobyła Julia Bajon z klasy 3B.

Uroczyste rozdanie dyplomów, nagród i wyróżnień odbyło się 29.03.23r. w Szkole Podstawowej nr 25. Laureatom wręczali je przedstawiciele honorowych patronów konkursu w obecności przedstawicieli władz miasta, Rady Osiedla Wilda, kuratora Oświaty i wiceprezesa Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania.

Uroczystość uświetniła inscenizacja pt: „Legenda o Poznańskich Koziołkach”.

Wszystkim naszym uczniom dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie i gratulujemy sukcesu. Mamy nadzieję kontynuować udział naszych uczniów w kolejnych edycjach konkursu.

Udostępnij