Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Poznaniu

W dniu 10.03.2022r. młodsi uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Poznaniu. W wyniku eliminacji szkolnych wyłoniono czterech uczniów z klasy IIIA i IIIB, którzy dalej prezentowali swoją wiedzę na temat naszego miasta w konkursie międzyszkolnym.

Uczniowie wykazali się znajomością poznańskich legend a także licznych zabytków, pomników, parków, mostów i innych obiektów naszego miasta. Przyswoili sobie wybrane wiadomości związane z historią Poznania oraz liczne słowa i zwroty z gwary naszego regionu.

W wyniku przeprowadzonego konkursu II miejsce zdobyli: Michał Gędziorowski, Zuzanna Projs i Nadia Zaworska z klasy IIIB, III miejsce zdobyła Joanna Kowalska z klasy IIIA. Uroczyste rozdanie dyplomów i nagród odbyło się 7.04.22r. w Szkole Podstawowej nr 25 w obecności przedstawicieli władz miasta, rady osiedla Wilda, kuratora Oświaty, wiceprezesa Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania. Uroczystości towarzyszyła wystawa pocztówek przedstawiająca Poznań-Podróże w czasie.

Wszystkim naszym uczniom dziękujemy za pracę włożoną w przygotowanie i gratulujemy sukcesu. Mamy nadzieję kontynuować udział naszych uczniów w kolejnych edycjach konkursu.

Udostępnij