Miesiąc kwiecień w świetlicy 204

Miesiąc kwiecień w świetlicy 204 rozpoczęliśmy od przygotowań do Świąt Wielkanocnych. Dzieci wzięły udział w warsztatach świątecznych i wykonywały kolorowe koszyczki, ozdoby świąteczne z gipsu i papieru kolorowego. W dniu przed przerwą świąteczną wypełniony słodkościami koszyczek dzieci zabrały do domu. Chętne dzieci wzięły udział w międzyszkolnym konkursie świetlicowym Wielkanocne zające – zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy aż dwa wyróżnienia. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody, które sprawiły im ogromną radość i satysfakcję.
W tym miesiącu zapoczątkowaliśmy innowację rysunkową pt. dyktando rysunkowe. Wymaga to od dzieci dużego skupienia, kreatywności i zastosowania właściwych proporcji przy wykonywaniu pracy rysunkowej. Dzieci wspólnie wykonały gazetkę Znani wynalazcy i wokół tego tematu zostały przeprowadzone cykliczne zajęcia.
Jak co miesiąc nagrodziliśmy świetlicowe świetliki – w tym miesiącu tytuł ten zdobyły aż trzy osoby. Przeprowadzona została pogadanka o szkodliwości hałasu (z uwzględnieniem tego problemu w świetlicy). Razem z dziećmi wykonane zostały ciekawe prace plastyczne, eksperymenty z dźwiękiem. Tematyka majowych świąt również zagościła na naszych zajęciach – zrealizowana w rozmowach o symbolach narodowych w pracach plastycznych i w rozwiązywaniu zagadek i rebusów. Została również wykonana gazetkę pt.: Piękna nasza Polska cała.

Udostępnij