Zgodnie z tradycją dnia 6 grudnia uroczyście obchodziliśmy w przedszkolu Mikołajki. W tym dniu nasze przedszkolaki zamieniły się w pomocników Mikołaja i przyszły do przedszkola ubrane w czerwone świąteczne stroje a na głowach miały czerwone czapeczki. Już od rana przygotowywały sie do spootkania z Mikołajem i zastanawiały się czy ten wspaniały, magiczny gość ich odwiedzi. W oczekiwaniu na Mikołaja dzieci ubierały choinkę, śpiewały piosenki o Mikołaju, wykonywały prace plastyczne. Mikołaj nie zawiódł i odwiedził wszystkie dzieci w naszym przedszkolu. Miał czerwony strój, długą białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. We wszystkich salach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki oraz recytowały wierszyki. Święty Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami. Jak co roku wszyscy zrobiliśmy sobie z Mikołajem pamiątkowe zdjęcia. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.

Dziękujemy kochany Mikołaju, że nie zapomniałeś o nas! Dziękujemy za wszystkie wspaniałości i wprowadzenie nas w czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia!

Do zobaczenia za rok!