„Moja sprawność motoryczna”

Był to program, który umożliwił uczniom nauczania początkowego poznać składowe sprawności motorycznej a co najważniejsze sprawdzić swoje możliwości fizyczne.

Podczas zajęć poznaliśmy co to jest koordynacja, siła, skoczność, równowaga i szybkość. Wszystkie ćwiczenia oraz zabawy i gry ruchowe były związane z rozwijaniem powyższych umiejętności. Oprócz dużej dawki aktywności fizycznej poznaliśmy piramidę żywieniową wskazując na ważność diety i ruchu w naszym życiu. II grupa zakończyła w tym tygodniu zajęcia podczas, których mogła zmierzyć się w małej rywalizacji ze swoimi rówieśnikami.
Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymali pamiątkowe koszulki. Mamy nadzieję, że zajęcia przyniosły dzieciom wiele radości i pozytywnej dawki energii!!! Liczymy na więcej takich programów i do zobaczenia!!!
Joanna Banaszewska

Udostępnij