Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa – konkurs

Dnia 30 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel dotyczący rozpowszechniania czytelnictwa wśród dzieci.

Uczniowie klas I-III przebrali się za swoich ulubionych bohaterów książkowych, dodatkowo każda z klas przygotowała plakat z hasłami promującymi czytelnictwo. Spotkanie rozpoczęło się krótką inscenizacją przygotowaną przez klasę Ic.

Podczas apelu uczniowie brali udział w konkurencjach sprawdzających ich znajomość popularnych pozycji książkowych. Nie zabrakło też konkurencji bardziej sportowych, takich jak przemarsz z książką na głowie.

Na zakończenie spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu na najpiękniejszą okładkę. Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodkimi upominkami, natomiast osoby, które wykazały się szczególną pomysłowością otrzymały nagrody książkowe. Wszystkim serdecznie dziękuję za udział w projekcie zachęcającym do czytania.

Udostępnij