Ogólnopolski Dzień Dentysty w przedszkolu

W naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Dentysty obchodziliśmy 4 marca w piątek.

Podczas zajęć nasze przedszkolaki zapoznane zostały z pracą stomatologa oraz w przyjaznej atmosferze przełamaliśmy lęk i nieśmiałość przed wizytą w gabinecie stomatologicznym. To była również dobra okazja do wymienia swoich spostrzeżeń dotyczących pierwszej wizyty w gabinecie stomatologicznym. Tego dnia przedszkolaki utrwaliły wiedzę na temat profilaktyki oraz dowiedziały się jak istotne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Na potwierdzenie naszych słów do przedszkola zaprosiliśmy specjalnego gościa – panią pielęgniarkę, która pokazała w jaki sposób prawidłowo dbać o zęby. Dzieci dowiedziały się również (choć z wielkim smutkiem), że słodycze mają negatywny wpływ na nasze zęby. Po tym dniu przedszkolaki wiedzą co to jest próchnica, co ją powoduje oraz jak jej zapobiegać. Wszystkie dzieci miały możliwość obejrzeć obrazki przedstawiające gabinet stomatologiczny oraz sprzęt jakim posługuje się stomatolog.

Udostępnij