Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W dniu 20.09.2018r. dzieci z grupy I i II wybrały się do Hali widowiskowo-sportowej Arena, aby świętować Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tegoroczne hasło projektu brzmiało „Przedszkolacy – jutro dorośli Polacy”. Już od poniedziałku dzieci przygotowywały się do tego szczególnego wydarzenia ucząc się piosenki „Jestem Polakiem”, słuchając legendy o Lechu i białym orle oraz oglądając film o polskich symbolach narodowych. W czwartek wyruszyliśmy do Areny, ubrani w biało-czerwone stroje. Wspólnie z innymi przedszkolakami śpiewaliśmy piosenki, uczestniczyliśmy w zabawach integracyjnych i tańczyliśmy Krakowiaka, którego sumiennie ćwiczyliśmy. Za pomocą biało-czerwonych kartek stworzyliśmy również wielką flagę, co szczególnie podobało się wszystkim dzieciom. Każdy mógł wyrazić tańcem i śpiewem radość z bycia przedszkolakiem a atmosfera wesołej zabawy towarzyszyła nam przez cały dzień.

Udostępnij