Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 15 listopada pozostanie na długo w pamięci najmłodszych z Przedszkola nr 191 w Poznaniu. Właśnie tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na Przedszkolaka. W spotkaniu brali udział rodzice dzieci „Grupy Czerwonej”, wychowawcy oraz pani wice dyrektor.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości oraz przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Przedszkolaki prezentowały piosenki, wierszyki i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać swoich pań i pomagać kolegom, aby być dzielnym przedszkolakiem. Następnie Pani Wice Dyrektor Paulina Lewandowska dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy Maluszek otrzymał dyplom pasowania, symbol grupy – czerwoną kokardę lub muszkę oraz piękną książkę pt. „Najpiękniejsze Opowieści przedszkolaka” autorstwa Agnieszki Antosiewicz.

Wszystkim Maluszkom z grupy czerwonej gratulujemy pięknego występu i życzymy by od dnia dzisiejszego dumnie reprezentowali nasze Przedszkole.

 

Udostępnij