Półkolonie I turnus

Podczas trwania półkolonii dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych zajęciach, warsztatach i wycieczkach.

Proponowane aktywności pozwoliły dzieciom na wykazanie się sprawnością fizyczną, intelektualną oraz kreatywnością. Udział w półkoloniach umożliwił również poznanie tradycji, historii i ciekawych miejsc na mapie Poznania. Dzieci aktywnie spędzały czas integrując się z rówieśnikami. Rozwijanie aktywności fizycznej był ważnym elementem półkolonii, dlatego codziennie odbywały się zajęcia sportowe: gry w siatkówkę, piłkę nożną, koszykówkę i zabawy orientacyjno-porządkowe. Odbyły się również zajęcia plastyczne: malowanie krajobrazów na folii, tworzenie grupowego plakatu pod hasłem „Wakacyjne zasady bezpieczeństwa”, malowanie geometrycznych obrazów na płótnie. Jeden dzień poświęciliśmy w szczególności na gry planszowe i zagadki logiczne. Dzieci uczestniczyły w warsztatach z programowania i robotyki z użyciem tabletów i klocków. Każdego dnia odbywały się wycieczki: wyjście na kręgle do Galerii MM, na plac zabaw Lider, do kina Cinema City i papugarni Kakadu. Dzieci uczestniczyły też w warsztatach organizowanych przez Muzeum Czekolady i Muzeum Rogala.

Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy mistrzów z dziedzin, w których wykazywały szczególne zdolności i upominki. Zdecydowana większość uczestników bardzo chętnie uczestniczyła we wszystkich proponowanych formach aktywności. Już od poniedziałku półkolonie zaczyna kolejna grupa.

Udostępnij