„Powitanie Wiosny”

Nadszedł dzień radosny- powitanie wiosny!

Powitanie wiosny to dla każdego wyczekiwane wydarzenie. Ogromne emocje wśród dzieci wzbudziły już same przygotowania, które rozpoczęliśmy dużo wcześniej niż kalendarzowe nadejście wiosny. Przedszkolaki zakładały zielone ogródki w salach: sadziły cebulki, kwiatki- bratki, siały nasionka, obserwowały jak wzrasta rzeżucha, cebula. Podczas licznych spacerów szukaliśmy oznak nowej pory roku, wykonywaliśmy prace plastyczne, poznaliśmy piosenki o wiosennej tematyce.

Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny czyli 21 marca wszystkie grupy uczestniczyły w przedstawieniu przygotowanym przez nauczycieli przedszkola, pt „Powitanie Wiosny”. Nasze przedszkolaki zebrały się na dworze, gdzie mogły pożegnać Panią Zimę i Marzannę, a następnie przywołały upragnioną Panią Wiosnę. Przedszkolaki prezentowały wiosenne piosenki, wskazywały jakie są oznaki przyjścia nowej pory roku. Wraz z Panią Wiosną wszystkie dzieci uczestniczyły w „Korowodzie wiosennym” poszukując pierwszych oznak wiosny. Przedszkolaki stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas już na dobre.

Udostępnij