Projekt CREO – „Kształtowanie kompetencji społecznych”

Nasza szkoła bierze udział w projekcie „Kształtowanie kompetencji społecznych wśród młodzieży w Poznaniu”. Trenerka CREO w ramach projektu przeprowadziła zajęcia dotyczące uważności. Klasa 5A miała okazję nie tyle słuchać teorii, co doświadczać i ćwiczyć kierowanie uwagi oraz uważność wobec samych siebie. Poruszone zostały takie tematy, jak nasze automatyczne zachowania czy codzienna rutyna, które ułatwiają Nam codzienne funkcjonowanie. Była też okazja do pracy z własnym oddechem oraz szukania komunikatów płynących z ciała, by lepiej rozumieć swoje potrzeby. Uczniowie i uczennice próbowali zauważać to, na co wcześniej nie zwracali uwagi. Praktykowanie uważności wspiera regulację emocji oraz zwiększa samoświadomość.

 

 

 

 

Edyta Preuss

Udostępnij