„Przygodę z zawodem czas zacząć”

Dnia 25 maja grupa starszaków odwiedziła Zespół Szkół Odzieżowych na ulicy Kazimierza Wielkiego w Poznaniu. Spotkanie to było zorganizowane przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w ramach projektu „Przygodę z zawodem czas zacząć”. Koncepcją programu są wycieczki zawodowo -znawcze dla najmłodszych. Przedszkolaki odwiedziły Zespół Szkół Odzieżowych i poznały zawody: fryzjer i technik przemysłu mody. Grupa zielona uczestniczyła w warsztatach profesjonalnej stylizacji fryzur oraz poznała tajniki fachu krawieckiego. Dzieci miały możliwość zobaczyć jak należy się posługiwać maszyną do szycia a także samemu spróbować swoich sił w przyszywaniu guzików czy własnoręcznego wykonania bransoletki. Przedszkolaki wyszły ze Szkoły zadowoleni z fantastycznymi fryzurami i z książeczkami poszczególnych zawodów.

Udostępnij