„Rajd Rowerowy w Przedszkolu”

23 maja został zorganizowany Festyn pod hasłem „Rajd Rowerowy”. Był to piękny słoneczny dzień, który rozpoczął się wizytą Ratownika Medycznego . Na spotkaniu Przedszkolaki zostały przygotowane do wykonywania prostych czynności przy udzielaniu pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Pan Ratownik pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień. Wyjaśnił również na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej na fantomie i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Poza tym utrwaliły sobie numery alarmowe służb ratowniczych oraz zasady bezpiecznej zabawy. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda pozycja boczna ustalona i pod okiem instruktora ćwiczyły bezpieczne ułożenie ciała.

Po drugim śniadaniu i odpoczynku rozpoczeliśmy „Rowerowy Rajd”. Wszystkie atrakcje i zajęcia były przygotowane na boisku szkolnym. Pani Wicedyrektor Krystyna Hakowska rozpoczęła festyn od krótkiego apelu, na którym zgromadziły sie wszystkie grupy przedszkolne. Zadaniem każdej grupy było pokonanie sportowych zadań. Dyscypliny sportowe bardzo zainteresowały naszych Przedszkolaków. Musieli Oni między innymi toczyć piłkę między pachołkami- slalomem i wbić ją prosto do bramki, ścigać się w skokach w workach, toczyć piłeczki- kijkami od hokeja, skakać przez leżące drabinki, pokonać slalom na hulajnodze oraz na rowerze. Młodsi przedstawiciele grup, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką jazdy na rowerze mogli próbować swoich sił na rowerze ze stojakiem. Celem zorganizowania „Rajdu Rowerowego” było promowanie aktywnych form wypoczynku oraz zdrowego trybu życia; kształtowanie umiejętności jazdy na rowerze i hulajnodze oraz rozwijanie sprawności ogólnej. Wydarzenia z tego dnia były na pewno dla wielu Przedszkolaków impulsem do chęci nauki jazdy na rowerze, czy wyprawy rowerowej wraz z rodziną. Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji Festynu kierujemy dla P Moniki i Grzegorza Smoczyków i P Macieja Króla.

Udostępnij