Solidarni z Ukrainą – koncert

Dnia 10 marca br. odbył się w naszej szkole koncert zorganizowany pod hasłem Solidarni z Ukrainą dla dzieci i ich rodziców, które swój tymczasowy dom znalazły na piątkowskich osiedlach. Na tę okazję przygotowany został specjalny program artystyczny pod kierownictwem Dariusza Stockiego. O scenografię i plakaty informujące o tym wydarzeniu zadbali nauczyciele szkoły. W koncercie wystąpiły dzieci i młodzież z klas IV-VIII. Najpierw głos zabrała Pani Dyrektor Krystyna Hakowska, która powitała wszystkich przybyłych na uroczystość gości. O słowa otuchy od strony literackiej zadbały uczennice klas starszych przygotowane przez Panią Agnieszkę Walczak, a od strony muzycznej uczniowie klas IV i V przygotowani przez Pana Dariusza Stockiego i Marcina Cieślińskiego. Łzy wzruszenia wśród ukraińskiej publiczności wywołała szczególnie piosenka przygotowana specjalnie na tę okazję, wykonana przez Lilianę Tucholską i towarzyszące jej Kateryna Korinowska i Sofiia Anashchenko, Ukraina to ja. Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły oraz ich podopiecznym za zaangażowanie, wsparcie i okazaną pomoc w tym trudnym dla narodu ukraińskiego czasie i zaprosiła na drobny poczęstunek do stołówki szkolnej przygotowany przez Radę Rodziców.

Udostępnij