Spotkania ze sportowcami

23 maja 2017 r. grupę III odwiedził złota medalistka Igrzysk Olimpijskich w wioślarstwie w Rio de Janeiro w 2016 r. -Pani Natalia Madaj.
Dzieci miały okazje porozmawiać z mistrzynią, poznać trud pracy, który trzeba włożyć by osiągnąć sukces. Poprzez zabawę uczyliśmy się wiosłować jak prawdziwi zawodnicy! Pani Natalia Madaj przyniosła zdobyty na olimpiadzie medal, który każde dziecko mogło wziąć do ręki i dokładnie obejrzeć.

Następnego dnia (24 maja 2017 r.) przyjechali do naszego przedszkola kolarze ze Zgrupki Luboń- Pan Piotra Jarczyńskiego i Pan Marka Daneja ze Zgrupka Luboń. Przywieźli ze sobą swoje rowery. Pokazali nam ich budowę, różnice między rowerem crossowym, a szosowym oraz niezbędny sprzęt potrzebny do bezpiecznej jazdy, jak lampki, odblaski czy kask. Dzieci miały także okazję napompować koła w rowerze. Na spotkaniu zostały przypomniane zasady bezpiecznego zachowania się na drodze. Rowerzyści zachęcali do wspólnych wycieczek rowerowych na terenie Poznania oraz w jego okolicy.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *