Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się w poniedziałek 25 kwietnia 2022 roku. Uczennice omawiały na nim książkę Amosa Oza Nagle w głębi lasu. Dziewczyny były zgodne w swoich odczuciach, że nie jest to książka, w której mogłyby się zatracić, ale doceniają płynącą z niej naukę. Uczennica klasy siódmej – Olga Szymańska, przygotowała krótką recenzję.
,,Najbardziej podobały mi się rysunki w co najmniej w jednym rozdziale oraz trzymająca w napięciu tajemnica mieszkańców wioski, w której żyli głowni bohaterowie. Do gustu nie przypadły mi za to opisy oraz opisywane zdarzenia – ciągnące się na kilkanaście rozdziałów. Książka jest bardzo krótka, dość szybko się ją czyta. Opowiada ona o dwójce dzieci. Mieszkają oni w wiosce, w której pewnego dnia zniknęły wszystkie zwierzęta. Gdzie podziały się zwierzęta? Kto za to odpowiada? I najważniejsze-co z tym wszystkim mają wspólnego dorośli? Odpowiedzi na te pytania poznamy śledząc historię Mai i Matiego.

opiekun DKK – Beata Kulesza

Udostępnij