Spotkanie klas 8 z przedstawicielami Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu

We wtorek 26 marca odbyło się spotkanie klasy 8a i 8b z przedstawicielami Zespołu Szkół Mechanicznych w Poznaniu. Pani Ewelina Macurek oraz nasze absolwentki Zofia Tołpa i Patrycja Pilipczuk zaprezentowały ofertę: XXIX Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Mechanicznego, 3-letniej szkoły Branżowej I stopnia i 2 letniej Szkoły Branżowej II stopnia.
Ósmoklasiści dowiedzieli się także o możliwościach pracy lub dalszej edukacji po ukończeniu danych klas w liceum, technikum i klasach branżowych. Bogata oferta obejmuje takie klasy jak: policyjna,sportowo-obronna,psychologiczno-pedagogiczna, przygotowania wojskowego,technik mechatronik, technik optyk,technik urządzeń dźwigowych,technik robotyk,technik mechanik (oddział strażacki),mechanik i elektryk.
Zosia Tołpa i Patrycja Pilipczuk- obecne uczennice klas mundurowych opowiedziały naszym uczniom ciekawostki związane z klasami sportowo-obronnymi, policyjnymi i wojskowymi.Zdradziły także tajniki poligonu wojskowego. Dziewczyny zapewniły o życzliwej i przyjaznej atmosferze w szkole. Na koniec nasi uczniowie dostali ulotki z ofertą szkół.

Udostępnij