Spotkanie z podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim

27.03.2019 r. odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci i podróżnikiem Łukaszem Wierzbickim. W książce „Afryka Kazika” przedstawił przygody Kazimierza Nowaka w formie opowiadań dla dzieci, w „Dziadku i niedźwiadku” opisał losy niedźwiedzia Wojtka z Armii Andersa, w powieści „Wyprawa niesłychana Benedykta i Jana” podróż Polaka do Mongolii, w powieści „Machiną przez Chiny” zabrał czytelników w podróż motocyklem na koniec świata.

Pan Wierzbicki odbył wiele wypraw do Afryki, Azji, Australii i Ameryki, a z nami podzielił się niesamowitą afrykańską przygodą. Dzięki fantastycznemu programowi- połączeniu obrazu, efektów dźwiękowych, rekwizytów i wspaniałej narracji wszystkie przedszkolaki uczestniczące w spotkaniu mogły poczuć się jak w na dalekim kontynencie. Została nam przybliżona postać pana Kazimierza Nowaka- głównego bohatera opowieści o „Afryce Kazika”. Obejrzeliśmy oryginalne stare zdjęcia oraz poznaliśmy jego przygody. Nasze przedszkolaki były świetnie przygotowane do spotkania- w miesiącu marcu omawialiśmy Afrykę i poznawaliśmy książkę pana Wierzbickiego. Dzięki temu dzieci z łatwością odpowiadały na pytania i wczuwały się w opowieść. Pod koniec spotkania, każdy mógł dotknąć przywiezione z Afryki atrybuty jak afrykańskie instrumenty, przymierzyć turban czy położyć się na drewnianej poduszce. Całe spotkanie było zwieńczone podpisywaniem książek przez samego autora! Było to niesamowicie kształcące spotkanie dla każdego przedszkolaka.

Udostępnij