„Stara Chata Kowala” w Kluczewie

Dnia 27 maja Grupa Żółta wybrała się na wycieczkę do „Starej Chaty Kowala” w Kluczewie. Dzieci przywitał miły gospodarz chaty – Wujek Krzysztof i zaprezentował na czym polega zawód kowala. Przedszkolaki z zapartym tchem obserwowały jak wykuwa się podkowę oraz jakie narzędzia, są potrzebne do jej uformowania.

Grupa Żółta otrzymała w prezencie pamiątkową podkowę. Wujek Krzysztof przedstawił dzieciom jak powstawały stare zabawki oraz jak wygląda przędzenie wełny. Kolejną atrakcją było zwiedzanie obory i spotkanie ze zwierzętami. Przedszkolaki z bliska oglądały dojenie krowy, mogły przytulić króliki i pogłaskać małe kotki. Na zakończenie wycieczki odbył się przejazd bryczką, ognisko ze smacznymi kiełbaskami i prezentacja jak powstaje masło.

Grupa żółta wyniosła z tego dnia wiele cennych informacji i przede wszystkim szeroki uśmiech na twarzy.

 

Udostępnij