„Stara Chata Kowala”

Dnia 27 maja Grupa Zielona pojechała na wycieczkę do Kluczewa do „Starej Chaty Kowala”. Gospodarzem tego miejsca jest wujek Krzysztof, który w Kuźni zaprezentował tajniki kowalstwa. Dzieci zobaczyły jak powstaje podkowa, poznały znaczenie przysłowia: „kuj żelazo póki gorące”. Przedszkolaki dowiedziały się także jak wygląda przędzenie wełny, jak powstawały dawne zabawki oraz z czego powstaje masło. Największą atrakcją okazało się spotkanie z zwierzętami gospodarskimi (krowa, koza, króliki, kotki), oraz zabawy na świeżym powietrzu. Pozostałe punkty programu jak przejazd bryczką, ognisko z kiełbaskami sprawiły wszystkim dużo radości. Wycieczka pokazała dzieciom jak wygląda życie na wsi.

Starszakom bardzo się tam podobało – najchętniej zostaliby tam do wieczora albo i dłużej:)

Udostępnij