Światowy Dzień Poczty i Znaczka Pocztowego

Dzieci ze świetlicy 204 cały tydzień pracowały wokół tego święta, które jest tak ważne dla społeczeństwa. Połączyliśmy to święto ze Świętem Poczty Polskiej. Rozmawialiśmy na temat pisania listów, sposobów wysyłania korespondencji, adresowania kopert. Dzieci pracowały twórczo i mogły zaprojektować swój znaczek pocztowy. Poznały pracę listonosza, jego obowiązki (wykonały prace plastyczne przedstawiające listonosza doręczającego listy). Również Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka , by dotrzeć do odbiorcy. Dzięki zabawom i zajęciom mogli uczniowie wczuć się w rolę listonosza i dowiedzieć się wielu ciekawostek na temat tego zawodu. Razem z dziećmi ze świetlicy 108 wymieniliśmy się korespondencją (były to własnoręcznie wykonane pocztówki z wypisanymi życzeniami i adresem) dla konkretnych osób. Było dużo radości i zadowolenia z otrzymanych kartek. Pracami plastycznymi i zaprojektowanymi znaczkami udekorowaliśmy salę świetlicową. Zajęcia przeprowadzone z tej okazji zachęciły Dzieci do wysyłania widokówek i kartek okolicznościowych a nie porozumiewania się tylko za pomocą telefonów komórkowych.

Udostępnij