ŚWIETLICOWY KONKURS ZNAJOMOŚCI BAŚNI H CH. ANDERSENA

Maj był bardzo pracowitym miesiącem dla naszych świetlików. Oprócz tygodni ortograficznego i matematycznego odbył się również konkurs literacki dot. znajomości baśni
H Ch. Andersena. Przystąpiło do niego chętnie wielu uczniów klas II i III, bowiem niezwykły baśniowy świat Andersena jest dzieciom dobrze znany. Podczas zajęć czytelniczych w naszej świetlicy dzieci również miały możliwość zapoznania się z tymi baśniami. Konkurs miał formę karty pracy. Dzieci miały różne zadania do wykonania m.in. rozwiązać krzyżówkę, podpisać odpowiednio postaci z baśni oraz rozpoznać tytuł baśni na podstawie krótkiego cytatu oraz podkreślić w tekście wszystkie ukryte w nim tytuły baśni. Konkurs wyłonił dwie zwyciężczynie, które uzyskały taką samą liczbę punktów: Annę Piosik z klasy II a oraz Alicję Myszkę z klasy III b.

Gratulujemy!

Udostępnij