Szpital Pluszowego Misia

Dnia 7 grudnia grupę I i II odwiedzili studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Przyszli lekarze w ramach realizacji lokalnego projektu „Szpital Pluszowego Misia” odwiedzili nasze Przedszkole. Celem akcji jest zmniejszenie poziomu stresu u dzieci wywołanego badaniami i pobytem w szpitalu, a także przyzwyczajenie dziecka do widoku personelu medycznego i zabiegów lekarskich. Dzieci poprzez zabawę mogły wyleczyć swoich ulubieńców z dolegliwości u lekarzy różnych specjalności. Misie skorzystały z usług okulisty, laryngologa, chirurga, stomatologa i kardiologa. Nasi goście w białych fartuchach w przystępny sposób ukazały dzieciom charakter pracy specjalistów medycznych. Przedszkolaki oglądały rekwizyty potrzebne do pracy poprzez badanie maskotek. Następnie dzieci mogły także same zbadać swojego misia. Dowiedziały się do jakiego lekarza należy pójść z daną dolegliwością i jak należy ją leczyć.

Pociechy uczyły się opisywać objawy, stwierdzały jak zapobiegać chorobom, oraz jak dbać o własne zdrowie.

Grupie studentów dziękujemy bardzo za ciekawe i pouczające zajęcia z dziećmi

Udostępnij