TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Tydzień bezpieczeństwa na drodze pozwolił przedszkolakom z grupy drugiej utrwalić najważniejsze zasady zachowania się w ruchu drogowym, sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi. Zbudowaliśmy domy i drogę do przedszkola, układaliśmy przejście dla pieszych dla „paluszkowych ludzików”, ćwiczyliśmy przechodzenie przez przejście dla pieszych. Poznaliśmy znaki utrwalając ich znaczenie, kolory i kształty. Poznane zasady sprawdziliśmy w praktyce w miasteczku rowerowym zamieniając się w auta i pieszych. Wszystko to zostało zwieńczone wspólną makietą ulicy, którą przedszkolaki wzbogaciły o parkingi, sygnalizatory świetlne i znaki drogowe. Przed wywieszeniem pracy na grupowej tablicy na korytarzu, makieta służyła do wspólnej zabawy.