Tydzień z nauką w grupie I

W ramach programu „Kreatywne Przedszkole” w dniach 15-18 maja 2018 odbył się w grupie I „Tydzień z nauką”. Dzieci przyniosły różne przyrządy mogące służyć do mierzenia, ważenia, prowadzenia obserwacji. Każdy dzień przynosił nam nowe odkrycia. Wypróbowaliśmy różne sposoby mierzenia i odkryliśmy istnienie różnych jednostek miary. Badaliśmy właściwości wody, dowiedzieliśmy się, że woda potrafi „się wspinać”, sprawdziliśmy ile soli zmieści się w szklance wody i co z tego wyniknie, zamknęliśmy tornado w słoiku, zbadaliśmy jak zmienia się objętość powietrza przy zmianie temperatury. Poznawaliśmy również właściwości światła dzięki przyniesionym przez jedno z dzieci pryzmatom, a także z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku.

Ciąg dalszy przygody z nauką czekał na nas na pokazach naukowych z okazji Dnia Dziecka na UAM…

Udostępnij