Tydzień życzliwości

W dniach 22-26 listopada uczniowie z klas 1-3 przeżywali w naszej szkole ”Tydzień życzliwości”.

W każdy dzień uczniowie realizowali różne zadania związane z tematem. W klasach odbyły się pogadanki poparte tematycznymi filmikami, dzieci szukały oznak życzliwości w codziennym życiu, opowiadały o własnych doświadczeniach. Uczniowie pisali i przesyłali Pocztą Życzliwości życzenia, pozdrowienia, miłe słowa dla kolegów, koleżanek, pracowników szkoły. Wiele radości i pozytywnych wrażeń wprowadziła zabawa w Tajemniczego przyjaciela oraz zabawa „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej”. Na gazetce szkolnej pojawiła „Strefa dobrych uczynków” – dzieci na serduszkach wyciętych przez siebie zapisywały swoje zrealizowane uczynki. Zwieńczeniem wyjątkowego tygodnia był konkurs na najliczniej ubraną klasę w kolorze żółtym oraz plebiscyt na najżyczliwszą osobę z klasy. Na zwycięzców czekały słodkie upominki. Tydzień życzliwości okazał się świetnym pretekstem do zastanowienia się czy jesteśmy dla siebie życzliwi i czy potrafimy ją okazywać. Uświadomiliśmy sobie jak ważne są zwyczajne gesty takie jak: uśmiech, miłe słowo, i ciepłe spojrzenie.

Udostępnij