Udział w projekcie IT for SHE

Uczniowie z kółka informatycznego CMI wzięli udział w tygodniowym projekcie podczas którego rozwijali swoje kompetencje informatyczne. Projekt odbył się w ramach Programu Wolontariackiego SHE for IT, gdzie studentki informatyki przekazywały wiedzę uczniom o zaawansowanej technologii. Zajęcia odbywały się online a ich celem było zapoznanie dzieci z procesem tworzenia strony internetowej – nauka podstaw języków HTML, CSS i JavaScript. Rozmawialiśmy również o tym jak działa sztuczna inteligencja i uczyliśmy się jak powstają chatboty, a także dowiedzieliśmy się czym jest chmura obliczeniowa.

To była ogromna dawka nowych informacji i bardzo nam się to spodobało!

 

Magdalena Zasadzińska

 

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?
Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz

Udostępnij