Warsztaty pszczelarskie

W poniedziałek 16.05 do przedszkola zawitał niezwykły gość. Był nim pszczelarz z Grupy IMAGO, który w specjalnym kombinezonie opowiedział dzieciom wiele ciekawostek o pszczołach. Przedszkolaki poznały wiele nowych pojęć, zapoznane zostały z akcesoriami pszczelarskimi oraz miały możliwość obejrzeć pusty ul. Dzięki warsztatom dzieci wiedzą jak zachować się w obecności pszczół. Na dodatek każdy przedszkolak wie, w jaki sposób powstaje miód oraz jakie działanie lecznicze ma jego spożywanie. Dzieci wraz z pszczelarzem wspólnie przygotowały świeczki z wosku pszczelego, które mogły zabrać ze sobą do domu. Na sam koniec spotkania każde dziecko mogło podejść do specjalnie przygotowanego szklanego ula i poobserwować życie pszczół. To był wyjątkowy dzień, bardzo dziękujemy naszemu gościowi za przeprowadzenie fascynujących warsztatów.