WARSZTATY Z DORADZTWA ZAWODOWEGO DLA KLAS VIII

Dnia 31.10.2019 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty z doradztwa zawodowego dla klas VIII.


Zajęcia poprowadziła Pani Ewelina Jedwabny z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego
i Zawodowego w Poznaniu. Warsztaty dla każdej z klas trwały 90 minut. W tym czasie uczniowie dowiedzieli się, kim jest doradca zawodowy oraz co składa się na samopoznanie, które jest istotne przy podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru dalszej ścieżki edukacyjnej. Pani Jedwabny omówiła typy szkół ponadpodstawowych. Uczniowie w grupach dokonywali analizy typów szkół, podając ich plusy
i minusy. Dzięki tym zajęciom uczniowie mogli dowiedzieć się, co jest ważne przy podejmowaniu decyzji o wyborze szkoły i na co warto zwrócić uwagę. Prowadząca zajęcia udzieliła także wskazówek dot. tego gdzie szukać informacji o szkołach i zawodach. Uczniowie wypełnili również krótki test psychologiczny, którego celem było określenie ich typu osobowości. Ponadto uczniowie poznali kilka ciekawostek z zakresu rynku pracy m.in. przykłady zawodów przyszłości, które będą cieszyć się dużą popularnością za kilka lat. Zainteresowani uczniowie mogą wraz z rodzicami umówić się na indywidualne konsultacje do CWRKDiZ w Poznaniu.

 

Paulina Kubacka

Udostępnij