Wigilia w przedszkolu

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię — radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę. Dla wielu jest to czas spotkań w rodzinnym gronie, dzielenia się opłatkiem, składania życzeń najbliższym, wspólnego kolędowania. Ten magiczny czas nastał również w naszym przedszkolu – w środę 20 grudnia. Od rana, w eleganckich strojach, dzieci pomagały przygotowywać sale: ustawiały stoły, nakrywały je obrusami oraz przystrajały stroikami. Choć na naszym stole nie znalazły się tradycyjne wigilijne potrawy to było bardzo smacznie. Nie zabrakło również śpiewu kolęd, wspólnych rozmów oraz drobnych upominków dla naszych przedszkolaków. Ten dzień w naszym przedszkolu był bardzo wyjątkowy oraz magiczny, takie podniosłe chwile utrwalają dzieciom znajomość zwyczajów świątecznych oraz wzmacniają serdeczne relacje między nimi.

 

Udostępnij