SPOTKANIE WIGILIJNE I JASEŁKA W PRZEDSZKOLU

Dnia 18 grudnia 2019 roku Przedszkolaki uczestniczyły w Wigilii a popołudniu wystawiały jasełka. W tym dniu w całym przedszkolu panowała radosna, ożywiona atmosfera. Świąteczne dekoracje w całej placówce, pięknie przystrojone stoły, dzieci odświętnie ubrane, wszystko to wprowadzało nas w nastrój oczekiwania na wyjątkowe, niecodzienne wydarzenia. Wigilia Bożego Narodzenia to jeden z najpiękniejszych dni w roku, na który czekamy i przeżywamy go uroczyście w domach jak i w naszych przedszkolnych progach. Dzieci każdego roku poznają tradycje i zwyczaje świąteczne i chętnie uczestniczą w przygotowaniach: wykonują ozdoby choinkowe, łańcuchy, kartki świąteczne. W czasie obiadu dzieci zasiadły do wigilijnych stołów. Nauczyciele złożyli dzieciom i pracownikom przedszkola najlepsze bożonarodzeniowe życzenia, wszyscy podzielili się opłatkiem a następnie wspólnie zjedli tradycyjny barszczyk, pierogi z kapusta i grzybami, pieczoną rybkę. Podczas posiłku cicho rozbrzmiewały kolędy.

Popołudniu przedszkolaki dały piękny koncert – śpiewały i recytowały wiersze. Wymagało to od nich wielu przygotowań i zaangażowania się. Repertuar występu był bardzo bogaty, wprowadzał w wyjątkowy nastrój świątecznego oczekiwania. Po wyjątkowym występie zaproszono dzieci i rodziców na wspólne spotkanie w salach przedszkolnych, gdzie czekał słodki poczęstunek. Zwieńczeniem i nagrodą tego pięknego lecz wyczerpującego dnia była wizyta Świętego Mikołaja i wręczenie dzieciom upominków.

Dziękujemy bardzo za przemiła atmosferę, wszelkie przygotowane przez Państwa słodkości, ciasta, dekoracje. Specjalne podziękowania dla wspaniałych pomocnych Mikołajów, którzy pomogli nam, aby te chwile były dla dzieci niezapomniane!

Udostępnij