Wizyta w bibliotece grupy Niebieskiej

To był bardzo udany pod względem czytelniczym tydzień dla grupy niebieskiej. Przedszkolakom udało się odwiedzić aż dwie biblioteki. Pierwsza wizyta odbyła się w Bibliotece Szkolnej ZSP nr 6. Pani bibliotekarka wraz z uczennicami szkoły przygotowała dla dzieci inscenizację książki, po której przedszkolaki musiały zamienić się w detektywów i rozwiązać kilka ważnych zagadek. Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie biblioteki i swobodne czytanie zbiorów. Drugie wyjście miało miejsce kilka dni później. Grupa niebieska odwiedziła Bibliotekę Raczyńskich w Piątkowskim Centrum Kultury „Dąbrówka”. Podczas wizyty dzieci mogły się przekonać, jak różne potrafią być książki. Nie zabrakło także wspólnego czytania. Na koniec wizyty przedszkolaki wspólnie stworzyły swoją pierwszą książkę, którą na pamiątkę mogły zabrać do przedszkola.

Udostępnij