Wizyta w Bibliotece Raczyńskich – Grupa Zielona

W piątek 01 kwietnia obchodziliśmy w przedszkolu Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z tej okazji dzieci z grupy zielonej w poniedziałek 04 kwietnia odwiedziły Bibliotekę Raczyńskich na os. Jana III Sobieskiego.

Na miejscu, dowiedziały się co trzeba zrobić, żeby móc wypożyczyć książkę. Pani bibliotekarka przeprowadziła ciekawe zajęcia dla dzieci, które pogłębiły wiedzę kogo możemy spotkać „Na wiosennej łące”. Dzięki książce pt. „Pszczoły” Piotra Sochy zaproszone zostały do królestwa pszczół, gdzie mogły poznać ich zwyczaje, jak są zbudowane oraz skąd wiadomo, że pojawiły się na świecie wcześniej niż dinozaury. Metodą kodowania za zadanie miały doprowadzić pszczółkę do ula. Na zakończenie zajęć ogromną radość sprawiło dzieciom samodzielne wykonanie kwiatka. W ramach pobudzenia u dzieci zainteresowania czytelnictwem, następnego dnia udaliśmy się do biblioteki szkolnej. Po takich wizytach na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.

 

Udostępnij