Wrzesień w świetlicy 204

Zajęcia w nowym roku szkolnym 2023/24 rozpoczęliśmy  od zajęć i zabaw integrujących grupę dzieci w szczególności uczniów klas pierwszych. Omówiliśmy  zasady obowiązujące  w czasie pobytu dzieci w świetlicy- wspólnie ułożyliśmy i wykonaliśmy „Kontrakt świetlicy” , który został przypieczętowany wykonanymi przez dzieci rączkami. Na Dzień Kropki dzieci wykonały prace plastyczne , którymi przyozdobiliśmy  salę. Prace były zróżnicowane i wyrażały dużą pomysłowość  i kreatywność autorów prac. W czasie pobytu w świetlicy,  dzieci w zróżnicowany sposób spędzają czas: grają w gry planszowe , układają puzzle, tworzą przestrzenne budowle z klocków Lego, bawią się na matach dywanowych, rysują,  kolorują tematyczne kolorowanki  rozwiązują krzyżówki  i rebusy. Jeśli sprzyjają warunki pogodowe , wychodzimy na boisko i ruchowo spędzają tam czas : grają w piłkę , w badmintona,  w mini siatkówkę,  rzucają piłką do kosza i skaczą w skakankę. Na koniec września obchodziliśmy „Dzień Chłopaka „. Chłopcy otrzymali piłki do gry, paletki do tenisa ziemnego, klocki lego, grę planszową i samochodziki. Wszystkie dzieci obdarowane zostały słodkościami.

Udostępnij