Wrześniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki za nami!

27 września w godzinach 16.30-17.30 odbyło się pierwsze lekturowe spotkanie klubu czytelniczego, podczas którego planowaliśmy działania DKK w roku szkolnym 2021/2022. Przede wszystkim jednak omawialiśmy książkę Tiny Oziewicz „Co robią uczucia?”. Jest to publikacja wydana nakładem wydawnictwa Dwie Siostry w 2020 r. Na 66 stron historii składa się lapidarny poetycki tekst Tiny Oziewicz w połączeniu z dowcipnymi ilustracjami Aleksandry Zając, który wzrusza i działa na wyobraźnię.

Wspólnie z pięcioma Klubowiczkami – Małgosią, Natalią, Heleną i Anią z klasy Vb oraz Olgą z klasy VIIc – rozmawiałyśmy o tym, jak odbieramy przedstawione słowem i obrazem emocje. Odpowiadałyśmy także na pytania o to, kto i dlaczego wspina się najwyżej jak może; zagrzebuje się w ziemi; brnie przez pustynię; lata w bańce mydlanej; depcze wszystko, co ładne; zbiera ślimaki z chodnika.

Uśmiech nie schodził nikomu z twarzy, a dyskusjom nie było końca. Na koniec zrobiłyśmy pamiątkowe zdjęcia. Uczennice wybrały także jednogłośnie kolejną lekturę – powieść Liliany Bardijewskiej „Dom ośmiu tajemnic”.

Kolejne spotkanie już 25 października. Książkę na październik będzie można odebrać w poniedziałek 4.10 na długiej przerwie 13.25-13.45 (pod pokojem nauczycielskim na II piętrze) lub w godzinach późniejszych w bibliotece szkolnej.

Udostępnij