Wycieczka klasy 5c

Dnia 7 czerwca klasa Vc wybrała się na wycieczkę do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach. Najpierw tramwajem udaliśmy się na Rondo Śródka, gdzie wsiedliśmy do autobusu, który zawiózł Nas bezpośrednio do Owińsk. Na początku naszym oczom ukazały się zabudowania klasztorne, następnie wchodząc do parku zobaczyliśmy alejki i rabatki. Są tam piękne krany z różnymi zwierzęcymi motywami, niezliczona ilość kwiatów, ziół oraz warzywniak, który jest pielęgnowany przez osoby zamieszkujące internat. Ścieżki w parku wyłożone są różnorodnymi materiałami po to aby osoby niewidzące mogły je poczuć i usłyszeć. Gdy Pan przewodnik oprowadził Nas po parku i przedstawił zasady korzystania z niego mieliśmy czas wolny na zabawę. Okazało się , że w głębi parku jest przepiękny plac zabaw, który ma również dużo elementów dydaktycznych wspomagający rozwój i rehabilitacje osób niewidomych i niedowidzących. Po zwiedzaniu parku, świetnej zabawie, oraz małym posiłku na trawie udaliśmy się w drogę powrotną do Poznania. Dziękujemy bardzo Naszej wychowawczyni Pani Hannie Troszczyńskiej za organizację wycieczki i poświęcony Nam czas.

Franek Antczak

Udostępnij