Wyniki konkursów organizowanych w ramach Dni Języka Oj-czystego

Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,

W związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego obchodzonym 21 lutego od poniedziałku 22.02 do piątku 26.02 obchodziliśmy w naszej szkole Dni Języka Ojczystego.

W trakcie tego tygodnia były realizowane pogadanki o języku ojczystym, wspólnie zebraliśmy połamańce językowe oraz wraz z Uczennicami ze szkolnego Dysusyjnego Klubu Książki i Uczniami klas I-III z doświadczeniem migracji odczytaliśmy Lokomotywę Juliana Tuwima.

 

W ramach Dni Języka Ojczystego odbyły się również dwa konkusy – Fantastyczne dyktando i Słowo-dziwy. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością, dlatego wybór najzabawniej uzupełnionego dyktanda napisanego przez Stanisława Lema i najciekawszego rysunku ukazującego nowe, nietypowe połączenie i znaczenie był niełatwy.

Jest Nam niezmiernie miło ogłosić laureatów konkursu:

Fantastyczne dyktando:
I miejsce – Lena Lipska,
II miejsce – Wiktor Tomkowiak,
III miejsce – Alan Szargan.

Słowo-dziwy:
I miejsce – Lena Lipska,
II miejsce – Klepka Iga
III miejsce – Cichowska Sandra

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za wspólną zabawę, a zwycięzcom – serdecznie gratulujemy! O terminie rozdania nagród laureaci zostaną poinformowani w osobnej wiadomości.

Zapraszamy do obejrzenia wszystkich prac zgłoszonych do konkursu Słowo-dziwy.

Zespół Polonistek ZSP nr 6

Udostępnij