Wyniki konkursu na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim

Tradycja kartek bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii jest ciągle żywa, a zaczęło się to właśnie tak…… W 1843 r. Sir Henry Cole, urzędnik państwowy, zastanawiał się, jak upowszechnić wśród zwykłych ludzi niedawno uruchomioną Pocztę Publiczną. Namówił rysownika Johna Horeleya, by zaprojektował specjalną kartkę z okazji Bożego Narodzenia. Pierwsze drukowane kartki pojawiły się w 1846 roku. Stały się bardzo popularne w latach 60-tych XIX wieku. Otrzymane kartki wieszano z dumą wokół kominka i stanowiły ozdobę domu.

Chcąc podtrzymać wspomnianą tradycję chętni uczniowie klas 4 – 8 wzięli udział w konkursie na kartkę bożonarodzeniową z życzeniami w języku angielskim.

Zwycięzcy konkursu:

Kategoria klasy 4:

I miejsce Krzysztof Szarzyński 4a

Kategoria klasy 5-6

I miejsce Lena Lipska 5a

II miejsce Victoria Krystosik klasa 5d

III miejsce Helena Staśkiewicz klasa 5d

Kategoria klasy 7-8

I miejsce Hanna Keller 7b

II miejsce Manuela Urbaniak 8a

III miejsce Zofia Michalska 8a

Wyróżnienia

Zuzanna Ozdowska 5d

Pola Kozubek 6b

Jan Antczak 6d

Kamila Myszka 6b

Gratuluję!!!

Pozdrawiam z uśmiechem

Katarzyna Mielcarz

Udostępnij