Zakończenie projektu „Idź, Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”

Drodzy rodzice w Przedszkolu nr 191 realizowaliśmy Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Idź, Ty lepiej Koziołeczku szukać swego Pacanowa”. W ramach projektu grupy najstarsze każdego miesiąca realizowały po dwa dodatkowe zadania/ tematy wynikające z założeń projektu. Dzieci poznały postać Koziołka Matołka, uczestniczyły w wielu ciekawych działaniach, m.in.: słuchały przygód o Koziołku, tworzyły słownik wyrazów zapomnianych, przygotowywały posiłek dla Koziołka, zaprojektowały plakaty zachęcające do odwiedzin w Centrum Bajki w Pacanowie, oraz specjalne rakiety i pojazdy dla bohatera bajki. Ponadto wszystkie grupy przedszkolne brały udział w konkursie plastycznym „Przygody Koziołka Matołka”. Realizacja projektu wniosła wiele wartości moralnych w świat dzieci. Przedszkolaki dowiedziały się, że warto sobie pomagać, dążyć do „swego Pacanowa”- mimo wielu przeszkód, że nie zawsze coś, co uważamy, że jest nam niezbędne do życia, jest nam faktycznie potrzebne. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie rodziców w projekt i możliwość wysłuchania czytanych przez Państwa bajek.

Udostępnij