Wycieczka na Wydział Dziennikarstwa UAM

W piątek, dnia 10 listopada, w ramach edukacji polonistycznej zorganizowano dla uczniów naszej klasy wyjście na Wydział Dziennikarstwa UAM. Spotkanie ze studentami tamtejszego Wydziału miało charakter warsztatów dziennikarskich. O godzinie 9 wszyscy wyszliśmy ze szkoły i pieszo, pod opieką pani wychowawczyni Magdaleny Koczorowskiej, udaliśmy się na tereny kampusu Morasko, gdzie wspomniany Wydział ma swoją siedzibę.

Na miejscu zostaliśmy przywitani przez studenta, opiekuna naszej „wycieczki”. Od niego dowiedzieliśmy się m.in. czego można się nauczyć na kierunku dziennikarstwa oraz wyświetlono nam odcinek programu pt.: „Kurier Akademicki”. Następnie, program warsztatów przewidywał podzielenie uczniów na dwie grupy. Pierwsza z nich, w skład, której weszłam, poszła do jednej z sal wykładowych. Tam opowiadano nam o podstawowych elementach wystąpień do publiczności m.in. w formie ćwiczeń musieliśmy się przedstawić czy pokazywano nam najdogodniejsze pozycje podczas prezentacji. Po tych ćwiczeniach, dowiedzieliśmy się w jaki sposób powstają newsy.

Po przerwie śniadaniowej nastąpiła zamiana grup. Teraz dowiedziałam się, czego dotyczyło spotkanie w drugim zespole. Mianowicie udaliśmy się z opiekunem grupy do studia, w którym mogliśmy z bliska zobaczyć i posłużyć się znajdującymi się w nim kamerami, konsolami, komputerami i zapoznać się z funkcjonowaniem green screena.

Miłym zwieńczeniem dnia na UAM, było otrzymanie Indeksu WNPiD, wypełnionego dla każdego uczestnika indywidualnie z wpisem o przebytych warsztatach dziennikarskich. Tak dobiegła końca nasza wizyta na wydziale Dziennikarstwa, o 13.30 musieliśmy już wracać do szkoły.

 

Zofia Włodyka

Klas VII b

Udostępnij