Dzień Pluszowego Misia

Dzieci z grupy IV rozpoczęły ten wyjątkowy dzień od zapoznania się ze wszystkimi przybyłymi do nas gośćmi – misiami i innymi maskotkami. Przedszkolaki bardzo chętnie wzięły udział w zabawach przygotowanych specjalnie na ten dzień. Największe zainteresowanie wzbudziły zabawy z chustą animacyjną. Dzieci chętnie uczestniczyły w grach sportowych. Dzieci z Grupy II zaprosiły swoje misie do wspólnej zabawy i wyruszyły w podróż do Żółtej Krainy. Tam ze znalezionych w sali żółtych elementów wspólnie wymyślając wzór i współpracując ze sobą wykonały “słońce”, które rozświetlało jesienny dzień. Dzieci z Grupy III ćwiczyły motorykę małą wyklejając z krepy najsłynniejszego żółtego niedźwiadka- Kubusia Puchatka. Następnie wszystkie dzieci spotkały się w sali Grupy I, gdzie poznały historię pierwszego Pluszowego Misia, etymologię jego święta oraz prawdziwe żyjące na naszej planecie misie.

Udostępnij