40-lecie Szkoły Podstawowej nr 15

W piątek 27.10.2023 r. Szkoła Podstawowa nr 15 imienia Jana III Sobieskiego w Poznaniu obchodziła okrągły, bo już czterdziesty, jubileusz. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10:00. Przybyło na nią wiele wyjątkowych osobistości, między innymi: Wielkopolski Wicekurator Oświaty – Zbigniew Talaga, Przewodniczący Rady Miasta Poznania – Grzegorz Ganowicz czy pierwsza Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 15 – Barbara Krzywkowska, a także emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, przyjaciele oraz wielu innych. Podczas jubileuszu rozstrzygnięto konkurs, który polegał na stworzeniu wiersza o naszej szkole. Laureatką konkursu została Pani Magdalena Kuś, której dzieło przeczytała na forum jej córka – Małgorzata Kuś, uczennica z klasy 6a. Następnie odtworzono na ekranie filmik, który przedstawiał jeden dzień z życia naszej szkoły. Potem na scenie swoje umiejętności muzyczne zaprezentowali nauczyciele SP 15. Pokazali w ten sposób, że mają ukryte talenty, których nie widzimy na co dzień. Następnie zaprezentowano Kapsułę Czasu, która ma być pamiątką naszej szkoły. Włożono do niej szczególne symboliczne przedmioty. Pani Barbara Krzywkowska, pierwsza Dyrektor Szkoły SP 15, umieściła w niej gazetkę jubileuszową, Pan Dariusz Stocki – plan obchodów jubileuszu 40-lecia, Pani Małgorzata Kuś – wiersz o naszej szkole, Pani Katarzyna Korczyńska wraz z synem Antonim Mankiewiczem – pendrive z mozaiką uczniów oraz pracowników naszej szkoły, Adam Jaszczura, uczeń z klasy 6c – felieton pod tytułem „Młodzi mają głos”, a Pani Dyrektor Krystyna Hakowska – projekty zagospodarowania terenu wokół szkoły. Po symbolicznym zamknięciu Kapsuły Czasu przez Panią Dyrektor SP 15, nauczyciele i uczniowie zaśpiewali wspólną piosenkę. Uroczystość zakończyła się wpisami do księgi i wspaniałym poczęstunkiem. W tak miłej atmosferze, w radosnym gwarze i przy kubku herbaty pełnej wspomnień dobiegło końca spotkanie naszej wielopokoleniowej społeczności szkolnej, którą widziały mury SP 15.