DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

Obchody tegorocznego Dnia Przedszkolaka w Gr I również miały nam przypominać o temacie „Zdrowo i kolorowo”. A ponieważ „ruch to zdrowie” postanowiliśmy świętować ten dzień w sportowych nastrojach. Ku radości wszystkich pogoda dopisała i rozpoczęliśmy wspólne świętowanie już we wtorek 19 września na szkolnym boisku. Nie zabrakło radości zwycięstwa, oklasków dla wszystkich i potu na czołach. Ale nasze świętowanie udało się przedłużyć aż do 21 września! W ten właśnie czwartek, dzięki uprzejmości Pana Przemysława Otuszewskiego mogliśmy przeżyć sportową rywalizację tym razem na sali gimnastycznej.

Grupa III ten dzień spędziła na sportowo. Naszą wspólną zabawę rozpoczęliśmy od zabaw integracyjnych z wykorzystaniem chusty animacyjnej w sali. Następnie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach i konkurencjach sportowych na boisku szkolnym. Zawody sportowe wymagały od dzieci współpracy, koncentracji, szybkości, zachowania równowagi oraz zwinności. Na koniec zadań sportowych dzieci musiały przejść przez symboliczną drogę „Prawdziwego Przedszkolaka” z wyznaczonymi śladami. Po zabawach sportowych dzieci miały czas na dowolną zabawę na świeżym powietrzu. Dzieci otrzymały dyplomy oraz drobne słodkie upominki.