Wycieczka do WTK

20 września 2017 r. odbyła się wycieczka do WTK (Wielkopolskiej Telewizji Kablowej), w której brała udział nasza klasa (VII b). O godzinie 8:15 wszyscy spotkaliśmy się w holu szkoły. Ostatecznie około godziny 10:00 byliśmy już na miejscu. Gdy weszliśmy do środka, przywitała nas bardzo miła pani i wskazała pomieszczenie, w którym mogliśmy zdjąć kurtki i płaszcze.

Na początku zobaczyliśmy miejsce, w którym wykonywany jest make-up gościom oraz prezenterom. Widzieliśmy jak Kinga, instruowana przez panią przewodnik, nakładała makijaż Martynie. Następnie przez szklany pokój dotarliśmy do największego pomieszczenia. Pracowali tam najprawdopodobniej reporterzy, a największą uwagę przykuwał wielki stół w kształcie półokręgu. Podczas wiadomości prezenter siada na krześle i opowiada o różnych zdarzeniach. Zaskakujące dla nas było to, że czyta on informacje z lusterka umieszczonego na kamerze – promptera. Następnym punktem naszej wycieczki był całkowicie wygłuszony pokój. Zazwyczaj reporterzy ćwiczą w nim głos, ale służy też do wycinania przerw w mowie reportera. Widzieliśmy również salę, gdzie nagrywana jest pogoda. Nikt się nie spodziewał, że pogodynka podczas nagrywania programu stoi blisko zielonej ściany i nie ma przed sobą mapy. Wszystko jest robione elektronicznie. Sami mogliśmy spróbować zapowiedzieć pogodę i okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe. W dwóch mniejszych pokoikach, które nam następnie pokazano, nagrywane są programy sportowe i program „Otwarta Antena”, w którym rozwiązuje się różne problemy. Bogaci w nową wiedzę wróciliśmy do pokoju, w którym zostawiliśmy ubrania i pojechaliśmy do szkoły na resztę lekcji.

Mnie, tak jak reszcie grupy, bardzo podobało się na wycieczce. Każdy z nas chciałby powtórzyć ją jeszcze raz.

Aleksandra Szarzyńska
VII b

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *