Bal karnawałowy „Dzieci świata”

Karnawał to magiczny czas dla dorosłych, ale przede wszystkim dla naszych milusińskich.

Dla Przedszkolaków bal karnawałowy to dzień niezwykły, często długo oczekiwany. W naszym przedszkolu odbył się taki bal 8 lutego, podczas którego najmłodsi mieli możliwość wspólnie bawić się, potańczyć i pośpiewać. Bal był prowadzony przez animatorów z grupy „Kolorowe Skarpety”.W tym roku bal zorganizowaliśmy pod nazwą „Dzieci świata”, aby poznać w jaki sposób bawią się nasi koledzy i koleżanki w różnych zakątkach naszej planety. Temat balu nawiązuje do projektu prowadzonego w Przedszkolu „Mały odkrywca poznaje świat”. Dzieci i rodzice sami wybierali za kogo się przebiorą. W dobór lub wykonanie strojów rodziny włożyły wiele wysiłku, czego efekt można zobaczyć na zdjęciach, a było, co oglądać! Stroje japońskie, chińskie, ukraińskie, hiszpańskie, francuskie, polskie, angielskie, indiańskie oraz hinduskie i arabskie. Wszystkie stroje były bardzo ciekawe i kolorowe!

A każde dziecko było bardzo pięknie przygotowane i przebrane.

Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej i bajkowej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dzieci, wraz z prowadzącymi podróżowali do różnych państw świata i poznawali poszczególne tańce. Zabawa wielką piłką sprawiła dzieciom ogromną radość. Pokaz strojów – pozwolił na zaprezentowanie się każdemu dziecku. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych oryginalnych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Udostępnij