Bezpieczne ferie 2017

W dniu 20 grudnia 2016 r. nad j. Rusałka na terenie ośrodka Rusałka odbył się finał akcji edukacyjnej bezpieczne ferie 2017 realizowane w ramach programu „Bezpieczna woda – zima” w której udział brały klasy IIIA I IIID.W akcji wspólnie z ratownikami WOPR wzięli udział policjanci oraz strażacy. W trakcie szkolenia demonstrowano sprzęt ratowniczy i umiejętności z ratownictwa lodowego. Przybyłe dzieci i młodzież mogły zobaczyć działania ratowników ale i również na przygotowanych stacjach edukacyjnych mogły ćwiczyć swoje umiejętności. Dla wszystkich na koniec, czekała ciepła herbata i słodki upominek.

W ramach akcji odwiedziła nas w szkole Pani ratownik, która opowiadała nam o zagrożeniach podczas zimowych zabaw oraz udzieliła nam szybkiego kursu pierwszej pomocy.

Udostępnij

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *